نرم افزار اتوکد چیست ؟

اتوکد چیست ؟

مایک ریدل در سال ۱۹۷۰ نرم افزاری را به بازار معرفی کرد که تنها، محیط های دو بعدی را تفسیر میکرد.

این نسخه از نرم افزار مورد استقبال کاربران واقع نشد. بنابراین ریدل تصمیم گرفت تا قابلیت های نرم‌افزارش را افزایش دهد وبالاخره پس از۷ یعنی در سال ۱۹۷۷ نسخه دوم اتوکد منتشر شد.

اتوکد با توجه به تغییراتی که نسبت به نسخه خود قبلی داشت مورد استقبال خیل زیادی از مهندسین مکانیک واقع شد. اما این پایان کار نبود، جان واکر موسس شرکت اتودسک که ارزش این نرم‌افزار را به خوبی میدانست تصمیم به خرید آن گرفت .

مایک ریدل طی مذاکراتی که با واکر انجام داده بود در خواست سود ابدی از فروش محصول کرده بود که با موافقت واکر مواجه شد. و اینطور بود تا شرکت اتودسک به وجود آمد.

نرم افزار اتوکد در ابتدای کار برای مهندسین مکانیک طراحی شده بود اما به دلیل سرعت بالا و قابلیت های زیادی که داشت مورد استقبال معمارین و انیمیشن سازان قرار گرفت.

اتوکد چیست ؟

اولین پروژه معماری نرم افزار اتوکد

اولین پروژه معماری که با اتوکد طراحی شد برج بلند شانگهای بود که باعث فروش چند برابری این نرم افزار شد.امروزه اما قابلیت های این نرم‌افزار به طراحی های دو بعدی و سه بعدی و نقشه کشی محدود نمیشود و با اتوکد میتوان انیمیشن های حرفه ای را به راحتی خلق کرد که باعث افزایش خلاقیت معماران در این زمینه میشود.

نرم افزار اتوکد چیست ؟

چرا اتوکد؟

معمارها خوب میدانند که در پروژه های عمرانی جایی برای اشتباه وجود ندارد و کمترین اشتباهی میتواند منجر به فاجعه ای عظیم شود .این نرم افزار با دقت بالا هوشمندی هرچه بیشتر و البته سرعت زیاد پروژه های عمرانی را طراحی میکند.

اطلاعات بیشتر  محیط کاری revit - آشنایی با visual style

massdesign

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*