آشنایی با نوار project browser در رویت

project browser رویت

project browser رویت ، بخشی از نرم افزار است که پلان‌ها، نماها، شیت‌ها، فامیلی‌ها و لینک‌ها در بردارد و این بخش از نرم افزار رویت به عنوان مرورگر سلسله مراتب برای مشاهده دیدگاه محسوب می‌شود.

آموزش نصب و کرک Revit مرحله به مرحله (تصویری)

project browser رویت

 project browser رویت این امکان را به کاربران می‌دهد تا سازمان مشاهدات پروژه خود را سفارشی سازی نمایند. در ادامه به معرفی هر یک از گزینه‌هایی موجود در این نوار ابزار پرداخته‌ایم.

باز کردن نما برای project browser رویت

برای باز کردن نما در نرم افزار تنها کافیست بر روی دیدگاه دو بار کلیک نمایید و یا با راست کلیک نمودن بر روی دیدگاه گزینه open را انتخاب نمایید.

تنظیمات نرم افزار رویت Revit

باز کردن شیت کاری رویت

زمانی که بر روی دیدگاه راست کلیک کنید و گزینه open sheet را انتخاب نمایید، همان شیتی برای شما نمایش داده می‌شود که دیدگاه را به آن اضافه نموده اید. اما اگر با راست کلیک کردن بر روی دیدگاه گزینه open sheet غیرفعال باشد، به معنای آن است که هنوز دیدگاه در شیت مربوطه اضافه نشده است. بدین منظور ابتدا باید یک شیت کاری جدید ساخته شود و پس از آن کار را در آن شیت درگ نمایید. اکنون می‌توان با راست کلیک کردن بر روی دیدگاه گزینه open sheet را مشاهده نمود.

آموزش رویت

افزودن شیت به پروژه

همانطور که در بالا بیان شد، در بخش project browser رویت برای افزودن کار به شیت، به آسانی می‌توان با درگ کردن کار بر روی شیت این فرایند را انجام داد و یا می‌توان بر روی شیت کلیک راست نمود و گزینه Add View انتخاب نمایید و دیدگاه را اضافه نمایید.

project browser رویت

برداشتن دیدگاه از شیت

برای برداشتن دیدگاه از شیت، فرایندی شبیه به افزودن دیدگاه به شیت باید انجام داد. بنابراین ابتدا بر روی آن کلیک راست کنید و گزینه remove را انتخاب نمایید تا دیدگاه از شیت برداشته شود.

project browser

ایجاد شیت جدید رویت

اگر می‌خواهید برای پروژه خود یک شیت جدید بسازید، لازم است بر روی شیت کلیک راست کنید و گزینه new sheet را انتخاب کنید. پس از آن برای کاربر پنجره‌ای نمایش داده می‌شود که اجازه می‌دهد شیت جدیدی بسازد و از آن استفاده نماید.

project browser

کپی کردن از نما یا دیدگاه

برخی اوقات در زمان کار لازم است که از نما و یا دیدگاهی کپی گرفته شود، در اینصورت کافیست بر روی آن کلیک راست کنید و گزینه duplicate view را انتخاب نمایید تا از نما و یا دیدگاه مورد نظر کپی گرفته شود.

project browser revit

کپی نمودن یک نمایش با عنصر خاص در یک پروژه

زمانی که در حین انجام کار با project browser رویت هستید و می‌خواهید از یک عنصر همانند اندازه گذاری و دیتیل‌ها کپی بگیرید، می‌توانید از گزینهDuplicate whit Detailing  استفاده کنید.

اطلاعات بیشتر  تنظیمات نرم‌افزار رویت

تغییر نام شیت

تغییر نام شیت همانند تغییر نام یک فولدر است. دقیقا همان کاری که برای آن انجام می‌دهید، برای تغییر نام شیت انجام دهید. بنابراین بر روی شیت کلیک راست کنید و گزینه rename را انتخاب نمایید و نام دلخواه خود را در کادر مشخص وارد کنید و در نهایت گزینه اینتر را فشار دهید. همچنین می‌توانید با استفاده از یک راه میانبر با فشردن کلید f2 این کار را انجام دهید.

project browser revit

بستن دیدگاه پروژه

در بخش project browser رویت برای بستن یک دیدگاه پروژه، می‌توان بر روی آن کلیک راست نمود و گزینه close را انتخاب کنید.

 revit

پاک کردن دیدگاه در نرم افزار رویت

همانند بستن دیدگاه، تغییر نام و سایر مواردی که در بالا بیان شد کافیست کلیک راست نمایید و گزینه delete را انتخاب کنید.

رویت

بستن پنجره properties

برای بستن این پنجره می‌توانید از قسمت بالای پنجره بر روی علامت ضربدر کلیک نمایید و یا با کلیک راست و انتخاب گزینه properties پنجره را بست.

ویدئوی آموزش رویت Revit

تیم تولید محتوا میجو

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*