آشنایی با نوار properties رویت

نوار properties رویت

نوار properties رویت از بخش‌های مهم این نرم ‌افزار محسوب می‌شود و کاربران برای انجام پروژه‌های معماری و ایجاد تغییرات در عناصر مختلف پروژه‌ها به آن نیاز خواهند داشت. در پست‌های قبل در مورد نرم ‌افزار رویت و محیط کاربری آن توضیحاتی داده شد. در این مقاله به توضیح بخش‌های مختلف این نوار خواهیم پرداخت.

با نصب و بارگذاری نرم ‌افزار رویت نوار properties  نیز بارگذاری خواهد شد. این نوار را از طریق درگ کردن می‌توان جابجایی نمود و با کلیک بر روی ضربدر که در گوشه سمت راست بالا پنجره وجود دارد، آن را بست. همچنین این نوار را می‌توان به صورت عمودی و یا افقی در صفحه نرم ‌افزار نمایش داد.

آموزش استفاده از نوار properties رویت

نوار properties رویت

بخش‌هایی که دراین نوار دیده می‌شوند، شامل موارد زیر هستند:

  1. Type Selector
  2. Properties Filter
  3. Edit Type Button
  4. Instance Properties

حال به توضیح هر یک از این بخش‌ها می‌پردازیم.

بخش Type Selector

این قسمت امکان ایجاد تغییرات در عناصر ساخته شده یا عناصری که به صورت پیش فرض داخل پروژه تعریف شده و وجود دارند را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. امکان جستجو کردن نیز برای پیدا کردن عناصر مورد نظر در این قسمت در نظر گرفته شده است. شکل زیر باکس جستجو بخش Type Selector را نمایش می‌دهد.

نوار properties رویت

بخش Properties Filter

در این بخش می‌توان عناصر انتخاب شده در پروژه را فیلتر کرد و عناصر مورد نیاز را با توجه به دسته‌بندی تعریف شده برای عناصر انتخاب نمود.

رویت

بخش Edit Type Button

این بخش از نوار امکان انتخاب هر عنصر را به کاربر می‌دهد و تغییرات دلخواه را در تنظیمات هر یک از آن‌ها می‌توان ایجاد کرد. همچنین برای تعریف عناصر جدید نیز می‌توان از این بخش استفاده نمود. در شکل زیر مشخصات یکی از عناصر موجود در بخش Edit Type قابل مشاهده است.

آموزش رویت

بخش Instance Properties در نوار properties رویت

در بخش Instance Properties تنظیمات اضافه‌تر مربوط به خواص مختلف عناصر از جمله سایه‌اندازی، محاسبه انرژی و حتی فعال یا غیر فعال کردن برخی عناصر خاص مانند خورشید قابل مشاهده و ویرایش هستند.

تیم تولید محتوا میجو

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها

*
*