آموزش لومیون

لومیون چیست ؟

آموزش لومیون یکی از زمینه‌هایی است که اکثر مهندسان معمار به دنبال یادگیری آن هستند. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم ابتدا در مورد نرم ‌افزار لومیون توضیحاتی را ارائه داده و سپس به مباحث مهم و کلیدی در آموزش لومیون ۹ بپردازیم.

آموزش لومیون

لومیون (Lumion) یکی از معروف‌ترین و پرقدرت‌ترین نرم‌ افزارهای رشته معماری است. این نرم‌ افزار که توسط شرکت ACT-3D طراحی شده، در زمینه ساخت انیمیشن و رندرگیری کاربرد دارد. رندرگیری به مدت زمانی گفته می‌شود که نرم ‌افزار یک صحنه ۳ بعدی را به صورت خروجی به ما ارائه می‌دهد. عوامل مختلفی در میزان سرعت رندرگیری نقش دارند. برخی از این عوامل عبارتند از تعداد انیمت، کاراکترها، اشیاء، نورپردازی، سایه‌ها و … . هر چه تعداد این عوامل بیشتر شود، سرعت رندرگیری کاهش بیشتری خواهد یافت.

نرم ‌افزار لومیون توانایی تبدیل انواع مدل‌های معماری به تصاویر و انیمیشن‌هایی با کیفیت بالا را دارد. با استفاده از نرم ‌افزار لومیون می‌توان فایل‌ها را به راحتی از نرم افزار های رویت، اسکچاب و ۳Dمکس باز کرد و آن‌ها را ویرایش نمود.

 پس از شرکت در کلاس‌های آموزش لومیون شما می‌توانید به راحتی طراحی انواع انیمیشن‌ها را شروع کنید. همچنین مدت زمان رندرگیری در این نرم ‌افزار بسیار کوتاه است. یعنی شما می‌توانید در یک مدت کوتاه، یک انیمیشن طراحی کنید.

نرم ‌افزار لومیون محیط کاربری بسیار آسانی دارد و امکانات زیادی از جمله اضافه کردن مواد، اشیاء، محیط و نورپردازی‌های مختلف را برای طراحی در اختیار کاربران قرار می‌دهد. همچنین ویژگی‌های دیگری از جمله امکان اضافه کردن جلوه‌های بصری و توسعه مدل‌سازی باعث شده تا مدل‌های ایجاد شده توسط این نرم ‌افزار کاملا قابل تجسم باشند.

اطلاعات بیشتر  معرفی ۸ نرم فزار معماری

به همین دلایل، بسیاری از مهندسین معمار به منظور انجام پروژه‌های مختلف و بهبود طرح‌های خود از این نرم ‌افزار استفاده می‌کنند و به دنبال یادگیری و آموزش لومیون هستند.

لومیون

مهمترین مزایای آموزش لومیون

نرم‌ افزار لومیون مزایای زیادی برای کاربرانی که می‌خواهند در زمینه ساخت انیمشن فعالیت کنند دارد. برخی از مهمترین مزایای آموزش لومیون برای مهندسین معمار عبارتند از:

ایجاد خلاقیت

همانطور که ذکر شد، این نرم ‌افزار محیط کاربری ساده‌ای دارد. از این رو آموزش لومیون کار چندان دشواری نیست و کاربران حتی ممکن است بدون آموزش‌های قبلی بتوانند از آن استفاده کنند. همچنین به دلیل داشتن امکانات مختلف، کاربران می‌توانند خلاقیت خود را نشان داده و رندرهای ۳ بعدی مختلف و متنوعی را تولید نمایند.

سرعت بالا در ارائه خروجی

طراحی مناسب نرم ‌افزار لومیون ۹ باعث شده تا بتوان در یک زمان کوتاه طرح‌های مختلفی را ایجاد و ویرایش نمود. این امر در میزان صرفه‌جویی در وقت بسیار موثر است. لومیون ۹ نتایج و طرح‌های پایانی را از طریق فناوری رند GPU به کاربر ارائه می‌دهد.در آموزش لومیون به شما گفته میشود چطور میتوانید سرعت رندرگیری تصویر یا انیمیشن خود را افزایش دهید.

آموزش لومیون
آموزش لومیون۹

امکان استفاده از همه اشیاء مورد نظر

شما برای ایجاد طرح‌های فوق‌العاده و با کیفیت به گزینه‌های زیادی نیاز خواهید داشت. نرم ‌افزار لومیون دارای یک کتابخانه بزرگ و متنوع است که طراحی را برای شما بسیار آسان می‌سازد. با استفاده از این کتابخانه شما می‌توانید از گزینه‌های مختلفی از جمله آسمان، چمن، آب، گیاهان و … برای طراحی خود استفاده نمایید.

با آموزش لومیون قابلیت تجسم را خواهید داشت.

از دیگر مزایای آموزش

اطلاعات بیشتر  آموزش نصب لومیون
لومیون ۹ برای معماران می‌توان به قابلیت تجسم مدلسازی اشاره کرد. با استفاده از این قابلیت، می‌توانید طرح‌هایی که ایجاد می‌کنید را به سادگی تجسم کنید. این کار به خصوص در ارائه طرح‌ها به مشتریان و کسب درآمد از آن‌ها بسیار موثر است. در واقع با آشنایی با قابلیت تجسم در آموزش لومیون، بازاریابی پروژه‌ها برای شما بسیار آسان خواهد شد.

ارائه طرح‌ها و مدل‌های بزرگ

یک مزیت مهم دیگر نرم ‌افزار لومیون پشتیبانی از طرح‌ها و مدل‌های بزرگ است. این ویژگی به خصوص در برابر نرم ‌افزارهای دیگر بسیار برجسته است. تکنولوژی به‌روز و منحصر به فرد نرم‌افزار لومیون امکان ارائه طرح‌هایی در مقیاس‌های بسیار بزرگ را ارائه داده که در بین نرم‌ افزارهای موجود در بازار کم نظیر است. این قابلیت ارائه طرح‌هایی با هزاران درخت و تعداد زیادی از ساختمان‌ها و بناهای مختلف را ممکن می‌سازد.شما میتوانید با مشاهده آموزش لومیون از این طرح ها در انیمیشن خود اسفاده کنید .

سازگاری با نرم ‌افزارهای دیگر

همانطور که گفته شد، سازگاری این نرم ‌افزار با نرم‌ افزارهای ۳ بعدی دیگر از ویژگی‌های مهم لومیون است. لومیون با نرم ‌افزارهای معروف در زمینه معماری از جمله و ۳DMAX سازگاری کامل دارد. این امر موجب شده تا کار برای طراحان و معماران بسیار آسانتر شود. با آموزش لومیون ۹ کاربران می‌توانند فایل‌های این نرم ‌افزارها را باز کرده و به ویرایش طرح بپردازند.

آموزش لومیون

تاکنون از نرم ‌افزار لومیون نسخه‌های مختلفی منتشر شده و در نسخه‌های جدید، به خصوص در لومیون ۱۰، پیشرفت‌های چشمگیری مشاهده می‌شود. کاربری آسان، محیط ساده و زیبا، برخورداری از اقلیم‌ها و محیط‌های زیبا، سازگاری با AUTOCAD، ۳DMAX و همچنین SKETCH UP، و داشتن موتور رندرگیری پر قدرت از مهمترین دلایل پیشرفت این نرم ‌افزار در سال‌های اخیر بوده است.

اطلاعات بیشتر  دوره معماری در مشهد - از "طراحی تا اجرا"

امکان دریافت آموزش لومیون به زبان فارسی از طریق سایت‌ها یا کلاس‌های مختلف وجود دارد. همچنین فیلم‌های مختلفی در زمینه آموزش لومیون ۹ وجود دارد که کاربران و مهندسان معمار می‌توانند از آن‌ها استفاده نمایند. در این آموزش‌ها مطالب مختلفی در مورد رندر فضای داخلی، فضای خارجی، انیمیشن‌سازی و صداگذاری، متحرک‌سازی اجسام، اعمال افکت‌های مختلف و … ارائه می‌گردد.

تیم تولید محتوا میجو

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.