تنظیمات نرم‌افزار رویت

آموزش Revit Structure یکی از آموزش‌های مهم برای مهندسین رشته معماری است. در پست‌های قبلی توضیحاتی را در مورد رشته مهندسی و معماری و آشنایی با محیط نرم افزار Revit ارائه دادیم. در این قسمت از آموزش Revit Structure به توضیح بخش تنظیمات نرم‌افزار می‌پردازیم.

آموزش Revit Architecture – بخش تنظیمات (Options)

برای باز کردن صفحه تنظیمات نرم‌افزار رویت منوی فایل را باز کرده و همانند شکل زیر در قسمت پایین و سمت راست بر روی گزینه Option کلیک کنید.

آموزش تنظیمات رویت

با کلیک بر روی دکمه Options صفحه زیر باز می‌شود.

آموزش تنظیمات رویت

یادگیری گزینه‌های موجود در بخش تنظیمات برای آموزش Revit Structure بسیار ضروری هستند. از این رو در این بخش آموزش Revit به توضیح این گزینه‌ها خواهیم پرداخت.

لازم به ذکر است که برخی از تنظیمات نرم‌افزار از طریق نوار تنظیمات (Options Bar) در زیر Ribbon قابل دسترسی هستند. در مورد Ribbon در پست‌های قبل توضیحاتی ارائه شده است.

آموزش تنظیمات رویت

General

در بخش General تنظیمات عمومی نرم‌افزار از جمله زمان اعلان‌ها، حساب کاربری اتودسک و تنظیمات نمایشی نرم‌افزار تعریف شده است.

در قسمت Notifications گزینه‌ای با عنوان Save reminder interval تعریف شده است که مربوط به نحوه تعیین زمان ذخیره‌سازی فایل‌ها در رویت است. بدین معنی که در یک بازه زمانی تعریف شده چنانچه پروژه‌ای که در حال انجام است Save نشود، نرم‌افزار اطلاع‌رسانی خواهد داد.

در این بخش می‌توانید زمان اعلام ذخیره‌سازی فایل‌ها در نرم‌افزار رویت را تغییر دهید.

User Interface

Revit

این بخش از تنظیمات در آموزش Revit Structure اهمیت زیادی دارد. در این بخش در قسمت Configure دو گزینه کاربردی Active Theme و Shortcuts Keyboard وجود دارد. با استفاده از گزینه Active Theme می‌توان تم محیط برنامه را تعیین کرد و از طریق گزینه Shortcuts Keyboard می‌توان کلیدهای میانبر تعریف شده در نرم‌افزار رویت را تغییر داد.

اطلاعات بیشتر  آشنایی با نوار properties رویت

در قسمت پایین‌تر که با نام Tab Switching Behavior مشخص شده است، می‌توان تنظیمات مربوط به تب‌های مختلف و جابجا شدن بین آن‌ها در قسمت بالای صفحه نرم‌افزار را تعیین نمود.

حال گزینه‌های دیگر موجود در تنظیمات برای آموزش Revit Structure را توضیح می‌دهیم.

Graphics

Revit

در بخش Graphics قسمت اول با عنوان Graphics Mode مشخص شده که برای آموزشRevit Structure بهتر است، گزینه‌های آن را تیک زده باشید.

در قسمت Colors می‌توانید با توجه به سلیقه خود تغییراتی را ایجاد نمایید. در این جا می‌توان رنگ هر کدام از قسمت‌ها را تغییر داد. چندین گزینه در این بخش مشاهده می‌شود که عبارتند از:

Background: تغییر رنگ زمینه صفحه اصلی طراحی که به صورت پیشفرض با رنگ سفید نمایش داده می‌شود.

Selection: تغییر رنگ بخش‌های مختلف طراحی مانند دیوار، درب، پنجره و …

Pre-Selection: این گزینه رنگ مربوط به قبل از انتخاب موضوع را نمایش می‌دهد.

Alert: با این گزینه رنگ هشدارها و گزینه‌های قفل شده را می‌توان تعیین کرد.

File Locations

برای آموزش Revit Structure و انجام پروژه‌های معماری به این بخش نیاز خواهید داشت.

در این قسمت باید فایل‌ها و منابع لازم برای انجام پروژه‌ها در نرم‌افزار رویت را اضافه کنید. همچنین می‌توانید محل ذخیره‌سازی پروژه‌ها را بر روی سیستم خود مشخص نمایید.

این بخش به خصوص برای این که با هر بار ورود به نرم‌افزار نیاز به انتخاب واحد ترسیمی از قسمت Project Units نداشته باشید، تعریف شده است. با کلیک بر روی علامت مثبت در بخش File Locations پنجره‌ای با عنوان Browse to Template File برای شما باز خواهد شد. در این قسمت باید پوشه‌ای که در آن فایل‌های Metric قرار دارند را انتخاب کنید. همچنین واحد مورد نظر خود را نیز در این قسمت اضافه نمایید. در صورت عدم وجود فایل‌های Metric بر روی سیستم می‌توان آن‌ها را دانلود کرد.

اطلاعات بیشتر  دوره معماری در مشهد - از "طراحی تا اجرا"

پس از اضافه کردن واحد مورد نظر با باز کردن نرم‌افزار Revit می‌توانید واحدهای اضافه شده را در صفحه اول نرم‌افزار ببینید. این گزینه در هنگام آموزش Revit Structure و انجام پروژه نیز کار را آسان‌تر می‌کند.

آموزش Revit

در قسمت Default path for user file مسیر پروژه‌ها مشخص می‌شوند. در واقع در این قسمت مشخص می‌شود که فایل‌ها در چه پوشه‌ای ذخیره‌سازی شوند.

قسمت دیگری با عنوان Default path for family template file نیز وجود دارد که از طریق آن مسیر تمپلیت‌های فامیلی مشخص می‌شوند. در صورتی که در قسمت families بر روی گزینه New کلیک کنید آدرسی را نمایش خواهد داد که در این قسمت مشخص شده است.

Check Spelling

در این قسمت از آموزش Revit Structure بخش Check Spelling را بررسی می‌کنیم. در بخش Check Spelling می‌توان تنظیمات مربوط به زبان نرم‌افزار را تعیین کرد.

آموزش Revit

در قسمت Main Dictionary به صورت پیش فرض گزینه American English انتخاب شده است. در قسمت Additional Dictionaries نیز می‌توانید دیکشنری‌های شخصی خود را در مسیر مورد نظر انتخاب کنید.

Steering Wheels

در قسمت Steering Wheels تنظیمات مربوط به دیدهای طراحی انجام می‌شود.

آموزش Revit Structure

در این قسمت گزینه‌هایی از قبیل Text Visibility ، Big Steering Wheel Appearance ، Mini Wheel Appearance ، Look Tool Behavior و Walk Tool دیده می‌شوند که هر کدام از آن‌ها مشخصاتی از دیدها را تعیین می‌کنند.

View Cube

در بخش View Cube گزینه‌هایی برای تنظیمات مکعب دید وجود دارد که در قسمت ۳ بعدی قابل مشاهده است.

آموزش Revit Structure

Macros

بخش Macros به برنامه‌های طرف سوم نرم‌افزار Revit مربوط می‌شود. منظور از برنامه‌های طرف سوم برنامه‌هایی است که به منظور استفاده از نرم‌افزار رویت نوشته شده‌اند.

اطلاعات بیشتر  آموزش روش نصب و کرک Revit مرحله به مرحله (تصویری)
آموزش Revit Structure
تیم تولید محتوا میجو

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.