آموزش روش نصب و کرک Revit مرحله به مرحله (تصویری)

آموزش نصب رویت
آموزش نصب Revit

آموزش نصب رویت ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ یکی از آموزش‌هایی است که دانشجویان معماری به دنبال آن هستند. به راحتی می‌توان در وب سایت‌های مختلفی به خصوص وب سایت‌های معماری این آموزش را پیدا کرد.

نرم‌افزار رویت یکی از نرم‌افزارهای برجسته در زمینه مدل‌سازی اطلاعات ساختمان است. با استفاده از این نرم‌افزار شما می‌توانید از اسناد و مدارک مورد نیاز برای انواع پروژه‌ها مانند نقشه‌ها و طراحی‌های لازم برای اطلاعات ساختمان استفاده نمایید.

این نرم‌افزار امکان ارائه پروژه‌ها را به صورت دو بعدی و سه بعدی فراهم می‌کند. همچنین این نرم‌افزار از قابلیت موتور تغییر پارامتریک برخوردار است یعنی می‌تواند به صورت خودکار تغییرات را ایجاد کند.

در این مقاله قصد داریم در مورد آموزش نصب رویت ۲۰۱۹ , ۲۰۱۸ توضیحاتی را ارائه دهیم.

آموزش نصب رویت ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹

قبل از شروع به مطالعه آموزش نصب رویت، آنتی ویروس نصب شده بر روی سیستم خود را غیر فعال نمایید. این کار صرفا جهت پیشگیری از ایجاد مشکل و خطا در هنگام نصب نرم‌افزار انجام می‌گیرد.

نرم‌افزار رویت ۲۰۱۹ یا ۲۰۱۸ را دانلود کرده و فایل آن را از حالت فشرده خارج کنید. چنانچه فایل Setup.exe داخل پوشه بود، از طریق دسترسی Administrator آن را اجرا نمایید. در غیر این صورت باید فایلی با نام ۰۰۱ را باز کنید و بگذارید نرم‌افزار در مسیر پیشفرض Extract شود. سپس نصب رویت به صورت خودکار آغاز می‌گردد.

آموزش نصب رویت 2019
آموزش تصویری نرم افزار revit

در مرحله بعد باید گزینه I Accept را تیک زده و به نصب نرم‌افزار ادامه دهید.سپس در این مرحله از آموزش نصب رویت، باید محل نصب نرم‌افزار را بر روی سیستم خود مشخص کنید. برای این کار بر روی قسمت Installation Path کلیک کرده و محل نصب را تعیین کنید.

آموزش نصب رویت 2018

سپس بر روی گزینه Install کلیک کرده و منتظر بمانید تا نرم‌افزار به طور کامل نصب شود. پس از اتمام نصب، صفحه نرم‌افزار را ببندید

اطلاعات بیشتر  محیط کاری revit - آشنایی با visual style

آموزش کرک کردن رویت ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹

در این مرحله از آموزش تصویری نرم افزار Revit باید به کرک نرم‌افزار بپردازید.

ابتدا نرم‌افزار را باز نموده و بر روی گزینه Enter a Serial Number کلیک کنید.

تا زمانی که نرم‌افزار باز می‌شود، می‌توانید فایل مربوط به کرک نرم‌افزار را از حالت فشرده خارج نمایید. معمولا ۲ نسخه ۳۲بیتی و ۶۴بیتی برای کرک نرم‌افزار ارائه می‌گردد که باید با توجه به نوع سیستم خود گزینه مناسب را انتخاب کنید.

سپس کرک را اجرا نموده (بهتر است این کار را با راست کلیک بر روی فایل کرک و انتخاب گزینهRun as Administrator انجام دهید) و بر روی گزینه Activate کلیک کنید.

در مرحله بعد باید Serial Number و Product Key را وارد نمایید. معمولا یک فایل Text به نام help در فایل‌های دانلود شده وجود دارد که این مقادیر در آن‌ها نوشته شده است. چنانچه فایل مربوطه را پیدا نکردید از مقادیر زیر استفاده نمایید:

:Serial Number

۶۶۶-۶۹۶۹۶۹۶۹
۶۶۷-۹۸۹۸۹۸۹۸
۴۰۰-۴۵۴۵۴۵۴۵

: Revit Product Key

۸۲۹l1

: Revit LT

۸۲۸۱۱

سپس بر روی گزینه next کلیک کنید.

در این مرحله از آموزش نصب رویت، وارد بخش Internet Connection Required می‌شوید. در این بخش گزینه Request an activation code using an offline method را فعال نموده و به مرحله بعد بروید.

در این مرحله نرم‌افزار در قسمت Request code یک کد به شما ارائه می‌دهد.

 شما باید این کد را کپی کرده و در پنجره X-Force در قسمت Request قرار دهید. سپس بر روی گزینه patch کلیک کنید.

بعد از انجام این کار، در صفحه نصب نرم‌افزار دو بار روی گزینه back کلیک کرده و مشاهده می‌کنید که گزینه جدیدی با عنوان I have an activation code from AutoDesk ایجاد شده است. بر روی این گزینه کلیک کرده و سپس در پنجره X-Force کد activation را کپی کرده و در خانه‌های ایجاد شده در صفحه نصب قرار می‌دهید. پس از این کار گزینه next را بزنید.

اطلاعات بیشتر  فیلم آموزشی رویت - آشنایی با محیط رویت

کرک کردن نرم‌افزار به اتمام رسیده و می‌توانید بدون محدودیت از این نرم‌افزار استفاده نمایید.

رفع مشکل نصب نشدن نرم‌افزار رویت

گاهی اوقات برخی کاربران در هنگام نصب نرم‌افزار رویت با مشکلی مطابق تصویر زیر روبرو می‌شوند.

آموزش تصویری نرم افزار Revit

در این قسمت مشاهده می‌کنید که در کنار برنامه‌ها و پلاگین‌ها علامت ضربدر قرمز ظاهر شده است. این نشان‌دهنده این موضوع است که نرم‌افزار رویت به صورت کامل و درست نصب نشده است.

شرکت Autodesk برای نرم‌افزارهای خود یک فایل log طراحی کرده که تمامی وقایع را ثبت می‌کند. شما می‌توانید با انتخاب گزینه installation log file در بخش Autodesk Revit  این فایل را مشاهده کنید. پیام‌هایی که دارای کلمه‌های failed و rollback هستند مشکلات نصب را نشان می‌دهند.

معمولا دلیل اصلی این مشکلات این است که نرم‌افزار رویت برای نصب و اجرا به چند برنامه پیش‌نیاز احتیاج دارد. Direct و redistributed از جمله این برنامه‌ها هستند.

چنانچه این نرم‌افزارها از قبل بر روی سیستم شما نصب شده باشند، نرم‌افزار رویت دچار مشکل می‌شود و عملیات نصب نرم‌افزار متوقف می‌گردد. چرا که خود رویت سعی می‌کند آن‌ها را دوباره نصب کند.

در این مرحله از آموزش تصویری نرم‌افزار Revit به رفع این مشکل می‌پردازیم.

یک راه ساده برای رفع این مشکل این است که به بخش Control Panel بروید و در قسمت Programs and Features برنامه‌ای که در نصب آن مشکل ایجاد شده را پاک کنید.

آموزش تصویری نرم افزار Revit

پس از انجام این کار، دوباره طبق آموزش نصب رویت ۲۰۱۹ , ۲۰۱۸ نرم‌افزار را نصب کنید.

یک نکته مهم دیگر در نصب نرم‌افزار رویت این است که همیشه از گزینه Run as Administrator استفاده نمایید.

تیم تولید محتوا میجو

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

  • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
  • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
  • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.
دیدگاه‌ها