آموزش نصب لومیون

لومیون ۸

آموزش نصب لومیون ۸ دارای مراحل مختلفی است که باید مرحله به مرحله اجرا شوند. البته آموزش نصب لومیون در ورژن‌های این نرم‌افزار کمی متفاوت است. در این مقاله قصد داریم مراحل مختلف آموزش نصب لومیون ۸ و همچنین ورژن‌های دیگر این نرم‌افزار را برای شما شرح دهیم.

نرم‌افزار لومیون

نرم‌افزار لومیون یکی از مهمترین نرم‌افزارهای رشته معماری است و آموزش لومیون برای هر دانشجوی رشته معماری لازم و ضروری است. از این نرم‌افزار به خصوص برای رندرگیری و ساخت انیمیشن استفاده می‌شود.

این نرم‌افزار از مزایای زیادی نسبت به دیگر نرم‌افزارهای موجود در این زمینه برخوردار است. سرعت رندرگیری بسیار بالا و سازگاری با دیگر نرم‌افزارهای طراحی معماری از جمله مهمترین مزایای این نرم‌افزار به شمار می‌آیند. برای آموزش لومیون ابتدا باید مراحل نصب این نرم‌افزار را انجام دهید که به توضیح آن‌ها می‌پردازیم.

آموزش نصب لومیون ۸

قبل از شروع به نصب این نرم‌افزار باید به نکات زیر توجه کنید:

 • ابتدا باید اتصال اینترنت سیستم خود را قطع کنید.
 • در تمامی مراحل نصب باید فایروال و آنتی‌ویروس سیستم غیر فعال باشد.
 • DirectX 11 یا نسخه‌های بالاتر آن پیش‌نیاز نرم‌افزار لومیون ۸ است و قبلا باید آن روی سیستم خود نصب کرده باشید.
 • به منظور پیشگیری از بروز خطا تمامی نرم‌افزارهایی که در حال اجرا هستند را ببندید.

حال مراحل آموزش نصب لومیون ۸ را آغاز می‌کنیم.

ابتدا فایل نصبی نرم‌افزار لومیون ۸ را اجرا نموده و شروع به نصب نرم‌افزار کنید. پس از اتمام نصب همانند شکل زیر گزینه No I will restart the computer later را انتخاب نموده و گزینه Finish را بزنید.

آموزش نصب لومیون 8

در مرحله بعد باید فایل Disable Activation را با استفاده از گزینه Run as administrator اجرا کنید. پس از به اتمام رسیدن مراحل نصب کلید Enter را فشار دهید تا صفحه بسته شود.

آموزش نصب لومیون 8

در این مرحله از آموزش نصب لومیون ۸ باید نرم‌افزار را اجرا کنید. برای این کار فایل Keygen.exe را انتخاب و اجرا نموده و سپس گزینه دریافت کد را انتخاب کنید.

آموزش نصب لومیون

در این قسمت از آموزش نصب لومیون ۸ باید شماره سریال نرم‌افزار را در Keygen.exe کپی کرده و گزینه ok را بزنید. با این کار یک فایل شماره سریال ساخته می‌شود که باید آن را ذخیره کنید.

آموزش نصب لومیون 8
آموزش کرک لومیون 8
آموزش کرک لومیون 8

نکته مهمی که در این قسمت باید به آن توجه کنید این است که فایل Keygen.exe تنها یک بار بر روی هر سیستم اجرا می‌شود. در صورتی که در این قسمت اشتباهی انجام دهید این فایل دیگر بر روی سیستم شما اجرا نخواهد شد.

اطلاعات بیشتر  آموزش lumion – استفاده از آبجکت‌ها و انیمیشن‌های متحرک

شماره سریال ساخته شده در نرم‌افزار را از خط دوم تا قبل از serial number کپی کرده و در بخش Activation Code نرم‌افزار لومیون وارد نمایید. سپس همانند تصویر زیر بر روی گزینه load (فلش‌های چرخشی) کلیک کنید.

آموزش نصب لومیون 8
کرک و نصب لومیون 8

دقت داشته باشید، برای هر بار اجرای نرم‌افزار لومیون به فایل سریال ارائه شده توسط نرم‌افزار نیاز خواهید داشت. پس سعی کنید این فایل را در مکانی که در دسترستان باشد قرار دهید.

همچنین برای اجرای نرم‌افزار لومیون ۸ حتما باید اینترنت سیستم خود را قطع کنید. برای بستن این نرم‌افزار نیز حتما باید از طریق Task Manager اقدام نمایید.

آموزش نصب لومیون ۸ در این مرحله به پایان می‌رسد و شما می‌توانید از این نرم‌افزار استفاده کنید. به دلیل این ممکن است برخی از کاربران برای آموزش نرم‌افزار لومیون به نصب ورژن‌های دیگر آن نیاز داشته باشند، به طور خلاصه درباره آموزش نصب لومیون ۸٫۵، ۹ و ۱۰ نیز توضیحاتی را ارائه خواهیم داد.

آموزش نصب لومیون پرو ۸٫۵

برای نصب این ورژن از نرم‌افزار لومیون نیز ابتدا باید اینترنت سیستم را قطع کنید. سپس به نصب نرم‌افزار بپردازید.

یک فایل پچ با عنوان lumion.pro85-tpc.exe در بین فایل‌های نصبی وجود دارد که باید آن را کپی کرده و در محل نصب نرم‌افزار قرار داده و آن را اجرا نمایید.

در این مرحله از آموزش نصب لومیون ۸ با اجرای فایل ذکر شده صفحه‌ای باز می‌شود که باید در آن پسوردی را وارد کنید. عبارت tpcrew-group را در قسمت پسورد وارد نموده و سپس گزینه patch را بزنید.

بررسی مشکل live sync

ممکن است در برخی سیستم‌ها خطای live sync ظاهر شود. برای حل این مشکل مراحل زیر را اجرا کنید:

اطلاعات بیشتر  آموزش لومیون

ابتدا باید فایلی با نام  hostرا در مسیر c:\windows\system32\drivers\etc ویرایش کنید. برای این کار باید کدهای مرتبط با نرم‌افزار لومیون را از این فایل حذف نمایید. برخی از این کدها عبارتند از:

 • backup.lumion3d.net ۱۲۷٫۰٫۰٫۱
 • license.lumion3d.net ۱۲۷٫۰٫۰٫۱
 • license.lumiontech.net ۱۲۷٫۰٫۰٫۱
 • lumion-services.lumion.com ۱۲۷٫۰٫۰٫۱

سپس این فایل را سیو کرده و نرم‌افزار BWMeter را بر روی سیستم خود نصب کنید.

آموزش نصب لومیون ۹

برای نصب این ورژن لومیون، چنانچه نسخه دیگری از آن بر روی سیستم شما وجود دارد آن را حذف کنید. در هنگام نصب سیستم شما نباید به اینترنت اتصال داشته باشد. حال نصب نرم‌افزار را شروع کنید.

پس از انجام نصب کرک نرم‌افزار را کپی کرده و آن را جایگزین فایل اجرایی اصلی نرم‌افزار در مسیر نصب کنید.سپس همانند مراحل نصب ورژن ۸٫۵ فایل host را که در مسیر  c:\windows\system32\drivers\etc قرار دارد ویرایش نمایید.

پس از انجام این کار باید نرم‌افزار Process Explorer را دانلود و نصب کنید. این نرم‌افزار حتما باید با استفاده از گزینه Run as administrator اجرا شود.

آموزش نصب لومیون ۱۰

برای نصب نرم‌افزار لومیون ۱۰ ابتدا اینترنت را قطع و آنتی‌ویروس خود را غیر فعال کنید. لازم به ذکر است که برای نصب این نرم‌افزار حدودا به ۴۰ گیگابایت فضای خالی نیاز خواهید داشت.برای نصب لومیون ۱۰ فایل Setup نرم‌افزار را اجرا کرده و گزینه Install را انتخاب کنید.

نصب لومیون 10

در مرحله بعد محل نصب نرم‌افزار را انتخاب نموده و گزینه next را بزنید.

نصب و کرک لومیون 10

در این مرحله برای ایجاد فایل برنامه روی صفحه کامپیوتر گزینه Crate a desktop icon را تیک زده و ادامه دهید.در نهایت بر روی گزینه Install کلیک کرده و نرم‌افزار را نصب کنید.

نصب و کرک لومیون 10

پس از نصب نرم‌افزار، باید پچ نرم‌افزار را دانلود کرده و آن را اجرا کنید. پس از اجرای پچ، می‌توانید نرم‌افزار لومیون را از طریق گزینه Run as administrator اجرا نمایید.

اطلاعات بیشتر  دوره معماری در مشهد - از "طراحی تا اجرا"

بنابراین برای آموزش نرم‌افزار لومیون لازم است، نحوه نصب این نرم‌افزار را یاد داشته باشید و سپس شروع به آموزش لومیون نمایید.

تیم تولید محتوا میجو

نوشته‌های مرتبط

قوانین ارسال دیدگاه

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.